800 551 133 800 551 133 Po-Pá 7-16 h
info @oscom.cz

Vysáto i vytřeno v jediném kroku? To není sci-fi to je Karcher

Vydáno: 29.11.2017 09:28
Když vám podlahy v celém bytě či domě pokrývají dlaždice, plovoučky, lina nebo jiný typ tvrdých podlah, a máte navíc čipernou rodinu s malými dětmi, je jasné, že úklid vám zabere docela dost času… A že se při něm pěkně nadřete! Vysát nebo zamést a pak ještě vytřít – tenhle kolotoč baví málokoho. A tak nevynecháte příležitost z něho vyskočit. Třeba díky čističce tvrdých podlah Kärcher FC 5.

Možnost otestovat tohoto šikovného pomocníka na úklid tvrdých podlah spousta z nás přivítala s nadšením. Co na tom, že žádná nebydlíme ve vile připomínající rozlohou fotbalový stadion. Stačí místnost či dvě, jež člověku seberou prostřednictvím nekonečného vytírání a spol. hodiny života, a hned máte spoustu zájemkyň. Nakonec jsme ale rozhodli spravedlivě – přístroj na čištění tvrdých podlah Kärcher FC 5 otestovaly v redakci šéfredaktorka Petra a obchodnice Denisa. Obě jsou maminky malých dětí a ani jedna si péči o podlahy doma zrovna neužívá. Jak se čistička osvědčila?

Když starý vysavač odpočívá


Trápení se s taháním vysavače a pak kýble s vodou a hadrem? Tak na to můžete s úžasným čističem Kärcher FC 5 zapomenout!

Když jsme se před lety s manželem stěhovali do nového bytu, odmítla jsem jakékoli koberce. Doma u rodičů jsme jich měli plný byt a neustále se musely vysávat. Proto jsem byla úplně nadšená z plovoucí podlahy v novém bydlení – představovala jsem si, jak budu vysávat maximálně v rámci vánočního úklidu a jednou týdně podlahu elegantně přejedu mopem. Nemohla jsme být dál od pravdy,“ směje se Petra.

Zatímco když byt obývali jen ve dvou, stačilo podlahu vysát o víkendu a vytírat ji párkrát do týdne, jakmile do rodiny přibyla dvojčata Jáša s Honzíkem, vysavač se nezastavil. „Aspoň mi to kluci kompenzovali tím, že při zvuku vysavače spali. Zatímco já tiše zuřila,“ vzpomíná Petra, jak její robátka klimbala v postýlkách, zatímco ona tahala vysavač a poté kýbl s vodou a hadrem. „Kdyby mi tehdy někdo řekl, že existuje přístroj, díky kterému tohle všechno odpadá, ulíbala bych mu ruce.“

A on skutečně existuje. Funkce 2 v 1 čističky na tvrdé podlahy FC 5 od Kärcher umožňuje stírat a vysávat jak vlhké, tak i suché nečistoty pouze v jednom jediném pracovním kroku. Tak se odstraní obtěžující vysávání a stírání je bez námahy, důkladnější a rychlejší než kdy předtím.

Asi si dovedete představit, že na tohle testování jsem se opravdu těšila,“ usmívá se naše šéfredaktorka.

V kuchyni se nezastaví


Rotující válce z mikrovláken pojmou nečistoty a zároveň odsávají z válců směs vody a nečistot bez přerušení. Snazší už to být nemůže!

Také Denisa byla z možnosti otestovat přístroj, jehož automaticky zvlhčované, rotující válce z mikrovláken pojmou nečistoty a zároveň odsávají z válců směs vody a nečistot bez přerušení, opravdu nadšená.

„Pokud má člověk větší byt a malé děti, je to neuvěřitelný pomocník. Vysaju a vytřu během jednoho pohybu. Nejvíc jsem Kärcher FC 5 během testování využila při úklidu v kuchyni, když ta moje dvě malá ‚prasátka‘ dojedla. Bez potíží si poradí s rozlitým džusem, drobky z housek, ale zvládl i zátěžový test v podobě špaget s rajskou omáčkou. Moje děti ho tedy nešetřily,“ popisuje Denisa.

Ovšem nejen jako úklidový pomocník měl přístroj Kärcher v její domácnosti úspěch. „Děti byly úplně fascinované, jak se v parkovací stanici vyčistí umazané válce. Já zas ocenila, že vůbec nepřijdu do kontaktu se špínou – nádrž na vodu se prostě vylije, válce se čistí samy… Co víc si přát!“

Snadno a rychle


U našich testerek měl přístroj na čištění tvrdých podlah Kärcher FC 5 opravdový úspěch.

Obě naše testerky pak ocenily, jak snadno se přístroj ovládá. „Kdo mě zná, ví, že nejsem zrovna technický typ. Takže když jsem Kärcher FC 5 viděla poprvé, trochu mě to vylekalo. Ale úplně zbytečně, jak jsem zjistila později. Ovládání je jednoduché, intuitivní, přístroj za vás vlastně všechno řeší sám. Dokonce se sám i pohybuje, protože válce rotují dopředu a tím jej posouvají. Takže z tohohle úklidu vás záda bolet nebudou,“ pochvaluje si Petra.

To potvrzuje i Denisa. „Překvapilo mě, že se čistič vejde i pod postel či komodu, kde mívám potíže i s větším vysavačem. Navíc je vybavený otočným kloubem, díky kterému nemusíte řešit každou překážku nebo nábytek, vedle kterého uklízíte,“ popisuje.

Zkrátka Kärcher FC 5 měl u našich redakčních testerek jasný úspěch. Aby ne – čistička, která podlahu vysaje a setře v jediném kroku, znamená podstatnou úsporu sil i času, které pak můžete využít na důležitější věci.